Metody

Zoty přináší unikátní koncept metod. Schopnost konfigurovat systém tak, aby co nejlépe podpořil právě vaši metodiku pro řízení rizik.

Jakou metodiku pro řízení rizik Zoty podporuje? Právě tu vaši. Díky unikátnímu konceptu metod si sami Zoty přizpůsobíte. Přesně na míru vaší stávající metodice. Nebo si jednoduše vyberete některou z přednastavených metod, které Zoty ve standardu nabízí. Na jedno kliknutí tak optimalizujete konfiguraci celého systému dle vybrané best-practice. A můžete ihned začít.

Metody poskytují možnost uživatelsky definovat, uložit a následně přednastavit určitou konkrétní konfiguraci systému. Konfiguraci, která je z pohledu uživatele optimální pro jím zvolený metodický přístup v oblasti řízení rizik. Zvolená metoda pak např. ovlivní, jaká konkrétní schémata hodnocení se budou uživatelům nabízet pro hodnocení rizik, aktiv, hrozeb či zranitelností. Nebo jaké vlastnosti budou mít různé typy systémových entit – jaké atributy se zobrazí na kartě rizika, aktiva aj.

Zoty vám již ve standardu nabízí řadu metod, které vychází z poznatků nejlepší praxe dle mezinárodních standardů ISO norem. Metod můžete mít v Zoty více. A snadno se mezi nimi přepínat. To je skvělé, pokud máte specifické metodické přístupy pro různé risk domény. Jeden například pro řízení rizik v oblasti informační bezpečnosti, který vychází z ISO normy 27001 nebo kybernetického zákona. Jinou metodiku, inspirovanou např. normou ISO 31000, aplikujete pro řízení operativních či strategických rizik. I zde vás Zoty podpoří.

Softwarová podpora řízení rizik nebyla nikdy efektivnější.

 
Vyzkoušejte Zoty již dnes
registration
Registrace zdarma nevyžaduje zadání platební karty.
registration
Na Váš počítač se nic neinstaluje.
registration
Nezneužijeme kontakt, který nám na sebe předáte.